TURCORN 100 PROGRAMI GİRİŞİMLERİ

ace

ACE ACADEMY

2019 yılında kurulan Ace Academy, mobil oyunlar geliştirmektedir. Mobil oyun geliştirme konusunda uzman bir ekip kurarak herkesin keyifle oynayacağı kaliteli oyunlar tasarlayıp geliştiren Ace Academy, 100 ülkede faaliyet göstermektedir.

2021 yılından bu yana 4,4 milyon kullanıcıya ulaşan Fiona’s Farm oyunuyla adından oldukça söz ettiren Ace, pazarda birebir örneği bulunmayan türde, farklı oyun türlerini birleştiren özgün bir Puzzle oyunu üretmesi ve her yaştan kullanıcıya hitap edebilecek nitelikte oyunlar geliştirmesi ile bilinmektedir.

Firma web sitesi: https://ace.games/ 

albert

ALBERT SAĞLIK HİZMETLERİ

Firma, kronik hastalıklar için kişiselleştirilmiş, ulaşılabilir, etkili ve kolay hastalık yönetimi sunabilen yapay zeka tabanlı bir kronik hastalık yönetimi platformu geliştirmiştir Kronik hastalık tedavi uyumu sorununa sağlık sistemindeki tüm paydaşlar için değerli, etkili ve ulaşılabilir bir çözüm sunmaktadır. İlaç şirketleri, sigorta şirketleri ve hastane grupları için hastalıklara özel tedavi yönetim programları geliştirmekte ve geliştirilen programlarla hastaların tedavi uyumunu artırmalarına yardımcı olmaktadır. Albert kapsamlı bir tedavi yönetim platformu olmanın yanı sıra hastaların her an her yerde danışabileceği bir yardımcı görevi görmektedir.

Firma web sitesi: https://albert.health/tr

app

APPS MEDYA TEKNOLOJİLERİ

2016 yılında Ankara’da kurulan firma bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Mobil Reklam ve Pazarlama Hizmetleri yazılımları sunmaktadır. App Samurai ürün merkezli bir şirket olup adını aldığı mobil kullanıcı edinme platformu olan AppSamurai ve ilk mobil kullanıcı edinme platformu olan Storyly ürünlerinin sahibidir. Girişim Amerika, Avrupa, Türkiye, Asya Pasifik ülkeleri, Latin Amerika ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkelerinde faaliyet göstermektedir. Firmanın sunmuş olduğu iki farklı ürünü mevcuttur:

AppSamurai: Mobil uygulamaların ve oyunların kullanıcı edinmek için reklam bütçelerini hedefledikleri ülkelerde en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan bir platformdur.
Storyly: Mobil uygulama ve internet sitelerinde kullanıcıların etkileşimini, kullanım sürelerini ve kullanım alanlarını arttıran bir gömülü yazılım ürünüdür.
Firma web sitesi: https://appsamurai.com/

pix

AVCR BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (PİXERY)

Girişimin temel motivasyonu mobil video teknolojilerinin maksimum ölçüde optimize etmeyi planlayan, fotoğraf & video kategorisinde gelişmiş altyapısıyla hizmet veren mobil uygulamalardır. Firma, teknik inovasyonlara öncelik vermekte ve kaynağının büyük bir kısmını Ar-Ge çalışmaları için aktif olarak kullanmaktadır. Funimate ve Pixery isimli önemli 2 adet uygulaması mevcuttur.

Firma web sitesi: https://www.pixerylabs.com/

colendi

COLENDİ YAPAY ZEKA VE BÜYÜK VERİ TEKNOLOJİ HİZMETLERİ

Colendi, tüketicileri, şirketleri ve finans kurumlarını bir araya getirerek bankacılık servislerini demokratize eden bir finansal hizmetler platformudur. 18 milyondan fazla kullanıcısının şimdi al sonra öde ile hızlı ve kolay krediye ulaşmasını, finansal okuryazarlık düzeyini artırarak da Colendi mikro yatırım platformları aracılığı ile birikim yapabilmesini sağlamaktadır. Firma, kitlelere ulaşan, finansal olmayan platformlardaki gömülü hizmet modelini finansal servislerle buluşturmaktadır.

Colendi’nin tek çatı altında topladığı SPK Aracı Kurum Lisansı, E-Para Lisansı, SEDDK Aracı Kurum Lisansı ve Avrupa’da Menkul Kıymet Saklama Lisansı gibi izinleri, platformlar için çoklu hizmetler verme yolunda Colendi’yi çekim merkezi haline getirmiştir.

Firma web sitesi: https://www.colendi.com/

enq

ENQURA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Enqura 5 ürünü (EnQualify, EnSecure, EnNovate, EnWallet, EnConnect) ile dijital müşteri deneyimi oluşturmak isteyen finansal kuruluşun sahaya erişim süresini kısaltacak yüksek güvenlik ve regülasyonlara uygun bir teknoloji geliştirmektedir. Firma, yapay zeka ve blockchain teknolojileri ile desteklenen ürünleriyle dijital kimlik doğrulamadan, dijital servis ve kanallara kadar uçtan uca çözüm sağlayarak finansal kuruluşun geçmiş deneyimi ve mevcut teknolojisi ne olursa olsun en üst seviyeden müşterilerine dijital deneyim yaşatacakları lider seviyeye hızlıca eriştirmeyi başarmaktadır. Dünya çapında bilinen bir teknoloji sağlayıcısı olma hedefiyle Enqura, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’daki müşteri tabanını genişletmektedir.

Firma web sitesi: https://www.enqura.com/

fazla

FAZLA GIDA

Fazla’nın ana misyonu atık nedeniyle oluşan karbon emisyonunu azaltabilmek için bütünsel teknolojilerin geliştirilmesidir. ‘Kaynağında Azaltım’ önergesi doğrultusunda geliştirilen çözümler arasında Fazla Market, Akıllı Tartı Sistemi, Fazla İyi Uygulaması ve Sürdürülebilirlik Danışmanlığı bulunmaktadır. Fazla’nın ürünleri hem gıda sistemlerinin farklı aşamalarına hem de farklı sektörlerin tedarik zincirlerine odaklanan bütünsel teknolojiler geliştirmektedir. Geliştirilen teknolojiler sayesinde gıdaya ek olarak tekstil, ambalaj, temizlik ürünleri gibi farklı sektörlerde de faaliyetler gösterilmektedir.

Firma web sitesi: https://fazla.com/

bulut

ICT BULUT BİLİŞİM (BULUTİSTAN)

2015 yılında kurulan Bulutistan, regülasyonlara uyumlu yerel veri merkezlerinden yenilikçi Bulut bilişim servisleri sunmaktadır. Equinix Küresel Bağlantı (Cloud Exchange) Ağı’na Türkiye’den entegre ilk şirket olarak bilişim hizmet ihracatını arttırmaya odaklanmış bir bulut bilişim operatörü olarak katma değerli bulut hizmetleri vermektedir.

SAP Cloud çözümlerinde derinlemesine uzmanlığa sahip olan firma, Türkiye ve Avrupa çapındaki kuruluşlara yüksek performanslı, yüksek düzeyde erişilebilir ve yönetilen SAP hizmetleri sunmaktadır.

Firma web sitesi: https://bulutistan.com/

maccc

MACELLAN BİLİŞİM DANIŞMANLIK

2014 yılında kurulan Macellan bir girişim stüdyosu olarak faaliyet göstermektedir. Ürünlerinden biri olan Macellan SuperApp; kafe-restoran, Espor, eğlence parkı, festival, üniversite, belediye gibi farklı alanlarda hizmet veren onlarca markanın kampanyalarını ve sadakat programlarını bir arada sunan avantajlı bir pazar yeridir. B2B firmalara dijital cüzdan, kampanya, CRM, QR ile ödeme altyapısı sunarken, B2C müşterilerin tek bir App üzerinden çok sayıda firmanın cüzdanına ulaşmasını sağlamakla birlikte nakit ve kredi kartından daha avantajlı ödeme yapma imkânı sunmaktadır.

Firma web sitesi: https://macellan.net/tr

picu

PİCUS BİLİŞİM GÜVENLİK

Picus, tüm siber savunma katmanlarında siber saldırıları önlemek ve tespit etmek için yapılan hazırlıklara yönelik uçtan uca görünürlüğü sağlamak ve zafiyetlerin kolaylıkla önlenebilmesini sağlayabilmek için yenilikçi güvenlik doğrulama çözümü geliştirmektedir.

Picus Platformu sunduğu kapsamlı ve kullanımı kolay çözümle, yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW), web uygulaması güvenlik duvarları (WAF), güvenli web ve e-posta ağ geçitleri (SWG ve SEG), izinsiz giriş önleme sistemleri (IPS) ve veri kaybını önleme (DLP) gibi mevcut güvenlik kontrollerinin sürekli olarak doğrulanmasını sağlamaktadır.

Firma web sitesi: https://www.picussecurity.com/

rs

RS ARAŞTIRMA GELİŞTİRME

Firma kansere karşı yenilikçi tedaviler geliştirmeye yönelik adımları atmak üzere kurulmuş bir biyoteknoloji girişimidir. Hedefli kemoterapiyi mümkün kılan akıllı nano ilaçlar keşfetmekte ve geliştirmektedir. Onkolojik ilaç üretimine ilişkin GMP sertifikası 2021 yılında alınmıştır. RS Research, klinik araştırmalara yönelik kendi üretimini kendi yapabilecek altyapı yatırımlarına devam etmektedir. Ar-Ge faaliyetleri kapsamında güçlü bir akademi-sanayi iş birliği örneği yaratarak Boğaziçi Üniversitesi altyapısından da faydalanılmaktadır.

Firmanın kurucularından Prof. Dr. Rana Sanyal bugüne kadar birçok ödüle layık görülmüştür. ISIF’22 Uluslararası Buluş Fuarı Grand Prix Ödülü’nü almış olup Cartier Women’s Initiative Programı’nın “2021 Bilim & Teknoloji Öncüsü” kategorisinde yer alan üç kadından biri seçilmiştir. Son olarak 2024 yılında Avrupa Yenilik Konseyi (EIC) tarafından Avrupa Yenilik ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) ile iş birliğinde organize edilen, Avrupa Kadın Yenilikçiler Ödülü’nü kazanmıştır.

Firma web sitesi: https://rsresearch.net/

tech

TECHSIGN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

2017 yılında 5 ortakla kurulan Techsign, firmalara dijitalleşme yolculuğunda eşlik edecek kullanımı kolay ve güvenli ürünler tasarlamaktadır. Kurulduğu günden bu yana ihtiyaç duyduğu tüm teknolojileri kendisi üreten firma, TechSign Dijital kimlik doğrulama çözümleri ile; finans, sigorta, kamu hizmetleri, sağlık gibi birçok sektörde güvenli kimlik doğrulama süreçleri gerçekleştirmektedir. Firmanın Ar-Ge ve geliştirme süreçleri tamamlanan yapay zeka destekli çözümleri şunlardır:

Video görüntüsündeki kimlik kartını tespit etme, kimlik kartının güvenlik ögelerini doğrulama(Hologram, Giyos, gizli ögeler), kimlik kartının üzerindeki bilgilerin okunması (OCR), kimlik kartının çipindeki bilgilerin okunması ve doğrulanması(NFC)
Video görüntüsündeki yüz görüntüsünü yakalama, kimlikteki yüz resmi ile videodaki yüzün doğrulanması (Face verification)
Video canlılık doğrulama, videodaki yüzün gerçek zamanlı olduğunun tespiti, aktif ve pasif canlılık kontrolleri, sahtecilik kontrolleri (Maske, Deepfake)
Kimlik kontrolü yapılmış ve doğrulanmış kişiler ile dijital ortamda sözleşme imzalanması, el ürünü dijital biyometrik imza
Firma web sitesi: https://www.techsign.com.tr/tr/anasayfa

vis

VİSPERA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Vispera görüntü işleme, makina öğrenmesi teknolojilerini kullanarak perakende alanında (giyim perakendesi hariç) saha işlemlerinin mükemmelleştirilmesi konusunda çözümler sunmaktadır. İş modeli SaaS (software as a service) modeline dayanmaktadır.

Firma kendi geliştirdiği yapay zeka tabanlı görüntü tanıma teknolojisi sayesinde sektörde halihazırda kullanılan geleneksel yöntemlerden çok daha hızlı, güvenilir ve maliyet avantajlı perakende çözümleri sunmaktadır. Firma bu teknolojileri sayesinde mağazada çekilen raf fotoğraflarından yola çıkarak raftaki ürünleri pozisyonları ve adetleriyle birlikte tanımaktadır. Bu sayede raftaki ürün bulunurluğunu, önyüz sayısını, rakiplere göre raf payını ve planogram olarak adlandırılan raf diziliminin doğruluğunu kontrol ederek detaylı raporlar üretmektedir. Bu fotoğraflardan yola çıkarak sunulan aksiyona dönüştürülebilir bilgiler sayesinde tüm perakende kanallarında performans boşlukları saptanabilmekte, geleceğe yönelik stratejilerin kurgulanmasında öngörüler sunabilmekte ve mağaza içi gelir artışına olanak sağlayacak fırsatları belirleyebilmektedir.

Firma web sitesi: https://vispera.co/

vr

VRLAB ACADEMY

VRLab Academy, sanal gerçeklik ve WebGL teknolojisi ile zamandan ve mekandan bağımsız olarak kişilerin laboratuvar deneylerine erişim sağlamasını amaçlamaktadır. Firma, eğitim ve öğretimde 21. yüzyıl beceri ve yetkinliklerini destekleyen öğretim araçları geliştirerek, dünyanın dört bir yanındaki eğitimcilerin karşılaştığı zorlukları çözmektedir. VRLab Academy, yaratıcı sanal gerçeklik uygulamaları ile lise ve üniversite seviyesinde fen eğitimi alanı başta olmak üzere çeşitli proje alanlarında eğitim teknoloji desteği ile bilimsel ve teknolojik gelişme sağlamaktadır.

Firma web sitesi: https://www.vrlabacademy.com/

wask

WASK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

WASK, dijital reklam verenlerin Facebook, İnstagram ve Google reklamlarını tek yerden daha kolay ve efektif yönetmelerini sağlayan bir SaaS üründür. Temelde bir reklam verenin daha başarılı reklam yönetimi yapabilmesi adına reklam tasarımı, reklam yayını, reklam optimizasyonu ve reklam otomasyonu konularında çözümler geliştirmektedir.

WASK sunduğu ürünü ile reklam verenlerin hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan veriye dayalı reklam yönetimi yapabilmeleri ve reklamlarının performans sonuçlarını artırabilmeleri için otomatik optimizasyonlar yapabilmeleri konularında yardımcı olmaktadır. Ek olarak reklam görselleri tasarlayarak tek yerden birden fazla kanala reklam yayınlayabilmeleri, reklam yayınlayacakları potansiyel müşteri hedef kitlelerini otomatik olarak bulabilmeleri, sektörde bulunan rakiplerinin dijital reklam çalışmalarını takip edebilmeleri konularında çözümler sunmaktadır.

Firma web sitesi: https://www.wask.co/