TURCORN NEDİR?

1 Milyar Dolar değerlemeye ulaşan ve Türkiye’de faaliyet gösteren teknoloji tabanlı girişimleri Turcorn olarak tanımlıyoruz.

TURCORN 100 PROGRAMI NEDİR?

Turcorn olma potansiyeli olan belirli sayıdaki girişime ölçeklenmeleri ve küresel hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaçlarına özel desteklerin sağlandığı programımızdır.

TURCORN 100 PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

2012 yılı ve sonrasında kurulmuş olan ve

  • Girişiminin son 3 yılın ortalama net satış hasılatı en az 15 milyon TL ve son 3 yılın net satış hasılatı büyüme oranı ortalaması yüzde 30’un üzerinde ise veya
  • Son 3 yılda en az 2 Milyon Dolar değerleme ile en az 100.000 Dolar yatırım almış ve son 3 yılın net satış hasılatı büyüme oranı ortalaması yüzde 30’un üzerinde olan teknoloji girişimin varsa başvuruda bulunabilirsin.
BAŞVURU YOLLARI
CİRO YATIRIM
Son 3 yılda ortalama minimum 15 milyon TL ciro ve %30 büyüme varsa başvurabilirsin. ya da  Son 3 yılda minimum 2 milyon $ değerleme ile minimum 100 bin $ yatırım aldıysan ve %30 büyüdüysen başvurabilirsin.

TURCORN 100 PROGRAMI’NA NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Ana sayfada yer alan Başvuru sekmesi üzerinden girişim temsilcisi veya yetkilisi olarak Turcorn 100 Programı’na başvurunu gerçekleştirebilirsin.

TURCORN 100 PROGRAMI’NA BAŞVURULAR NE ZAMAN SONUÇLANIR?

Ön değerlendirmeyi geçen girişimler en geç 60 (altmış) iş günü içerisinde Jüri değerlendirmesine sunulur.

TURCORN 100 PROGRAMI JÜRİ DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ NELERDİR?

Başvurun ön incelemeyi başarı ile geçerse jüri girişimini Ar-Ge kapasitesi, çıktıların yenilikçi ve özgün yönleri, ulusal ve küresel ölçekte teknolojik gelişime olan katkısı, yarattığı ekonomik ve toplumsal etki, girişimin büyüme performansı ve ölçeklenme potansiyeli kriterlerine göre değerlendirir.

NEDEN TURCORN 100 PROGRAMI?

Turcorn olma hedefini gerçekletirmene yardımcı olacak ulusal ve uluslararası yol göstericiler, ihtiyaçların özelinde hızlandırma programı ve senin gibi diğer Girişim Yıldızları’na ulaşabileceğin Turcorn 100 programı destekleri bu program ile sunulacaktır.

TURCORN 100 PROGRAMI MEVZUATINA NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

Turcorn 100 Programı mevzuatına buradan erişim sağlayabiliriz.

TURCORN 100 PROGRAMI’NA KATILIN